Pleter: gošća Nataša Tramišak

U emisiji Pleter Osječke televizije, koju vodi i uređuje Filip Kuštro, a koja se prenosi i na Radio televiziji Herceg-Bosne, TV Dalmaciji te je dostupna putem YouTube kanala OSTV, gostovala je Nataša Tramišak, županica Osječko-baranjske županije.

Njezino gostovanje izazvalo je interes jer je otvorilo niz tema važnih za razvoj istoka Hrvatske, od najvećih zdravstvenih i infrastrukturnih projekata do demografske obnove i gospodarskog razvoja. U razgovoru je govorila o projektu novog Kliničkog bolničkog centra Osijek, jednom od najvećih ulaganja u hrvatsko zdravstvo, te o koracima koji slijede nakon odluke Vlade Republike Hrvatske o davanju prethodne suglasnosti za raspolaganje nekretninama potrebnim za realizaciju projekta.

Poseban dio emisije bio je posvećen demografskim mjerama Osječko-baranjske županije, uključujući program „Naša Slavonija i Baranja-naš dom“, kojim se pomaže mladim obiteljima u rješavanju stambenog pitanja. Tramišak se osvrnula i na rast broja poduzetnika i obrtnika, aktivnosti Gospodarskog centra Osječko-baranjske županije te ulaganja koja stvaraju preduvjete za dugoročni gospodarski razvoj regije.

U emisiji se razgovaralo i o ulaganjima u obrazovanje, projektima jednosmjenske nastave, razvoju Centra za kontrolu komaraca MOSQUITOLAB te suradnji s gradovima i općinama na realizaciji razvojnih projekata. Dotaknute su i teme europskih projekata, turističkog razvoja te planova za daljnje jačanje položaja Osječko-baranjske županije kao jednog od razvojnih središta Hrvatske.

Kroz sadržajan i otvoren razgovor, ova epizoda Pletera ponudila je pregled ključnih projekata i investicija koje će u nadolazećim godinama oblikovati budućnost Slavonije i Baranje.

- Reklamni prostor -spot_img