Gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković primio je u nastupni posjet veleposlanika Republike Čile u Hrvatskoj Cristiana Rodriga Antonia Donosa Malufa. Na sastanku se razgovaralo o razvoju Dubrovnika, održivom turizmu i međunarodnoj suradnji.
Poseban naglasak bio je na aktualnoj turističkoj sezoni i mjerama koje Grad Dubrovnik provodi kako bi očuvao ravnotežu između razvoja turizma i kvalitete života građana. Sugovornici su razmijenili mišljenja o izazovima s kojima se suočavaju popularna turistička odredišta te važnosti održivog upravljanja destinacijama.
Veleposlanik Donoso u Dubrovnik je stigao povodom Dubrovnik Foruma 2026., koji će se održati 26. i 27. lipnja. Istaknuo je kako taj međunarodni skup predstavlja važnu platformu za raspravu o europskim i globalnim političkim temama te je naglasio ulogu Dubrovnika kao grada s bogatom poviješću i međunarodnim ugledom.
Na sastanku je sudjelovao i zamjenik šefa Misije Republike Čile Camilo Millanao Llopis.
Cristian Rodrigo Antonio Donoso Maluf obnaša dužnost veleposlanika Republike Čile u Republici Hrvatskoj od travnja 2024. godine, a današnji posjet predstavlja njegov prvi službeni susret s gradonačelnikom Dubrovnika.
Susret je još jednom potvrdio dobre odnose Hrvatske i Čilea te otvorio prostor za daljnje jačanje suradnje, osobito u području međunarodnih kontakata, turizma i razmjene iskustava između dviju država.



